0,-
Domovská stránka Hodinky Eshop Hodinky Modelové řady Hodinky Certina Lady QuartzCertina Classic Collection C014.235.11.051.01
Zpět na modelové řady

Certina Classic Collection C014.235.11.051.01

Funkce a popis:   Čas, datum,hodinkový stroj švýcarský ETA F05.11 quartz - diference cca. 10 vteřin za měsíc, pouzdro v kombinaci ocel-keramika.
Model:

Certina Classic Collection C014.235.11.051.01

Záruční doba: dáváme prodlouženou záruku 26 měsíců.
Dostupnost:Skladem
Záruka originálu:Náš obchod spolupracuje výhradně s oficiálním dodavatelem značky Certina firmou Design Trade. Firma Design Trade je vedena jako oficiální velkoobchodní dodavatel značky Certina pro Českou Republiku. Zhlédnete-li stránky švýcarské značky Certina, náš obchod naleznete v záložce Store Locator.
Hodinky CERTINA Certina Classic Collection C014.235.11.051.01Hodinky CERTINA Certina Classic Collection C014.235.11.051.01Hodinky CERTINA Certina Classic Collection C014.235.11.051.01
Dotaz na cenu »
Info
Pro zaslání ceny vyplňte krátký formulář,
který se nachází v odkazu nalevo
"Dotaz na cenu" - do 5 minut
obdržíte cenu konkrétního modelu.
Koupit
Detailní popis
Kategorie:Dámské
Rozměr:průměr 35 mm
Typ hodinek:InfoRučičkové
Hodinky se stopkami
Tyto hodinky se nazývají v hodinářské terminologii chronograf. Tento systém dovoluje uživateli stopovat na hodinkách časové úseky nezávisle na chodu hodinek. Stopky jsou různé a s různou přesností - nejčastější chronograf je čítačový, tzn. na hlavním číselníku jsou tři menší. Další způsob zobrazování stopoacích časů je digitál.

Analogově zobrazovaný čas
Tento systém je u každých hodinek, které mají hodinovou a minutotou řučičku. Tyto ručičky ukazují čas na klasickým číselníku.

Digitálně zobrazovaný čas
Digitál jsou číslice, někdy je imituje digitál i ručičky. Zde je základ LCD displej a ve strojku nefigurují žádné mechanické principy.

Čas v kombinaci ručiček a digitálu
Méně častá kombinace. Většinou na vrchní straně číselníku je umístěn klasický analogový čas. Digitál je zde vložen jako doplněk ve výseči číselníku.
Velikost hodinek:InfoStřední
Tabulka velikostí hodinek:
 Průměr pouzdra do 34 mm = velikost hodinek: malé
 Průměr pouzdra 34,1 - 39 mm = velikost hodinek: střední
 Průměr pouzdra 39,1 - 43 mm = velikost hodinek: středně větší
 Průměr pouzdra 43,1 a více = velikost hodinek: velké
Vodotěsnost:Info100M - vodotěsné, potápění do 10 metrů hloubky
Vodotěsnost WR 
Vlhkotěsné hodinky, se kterými není doporučeno se koupat.

Vodotěsnost WR 30M
Vlhkotěsné hodinky, které nejsou určené pro přímý kontakt s vodou. Vlhkost vydrží i náhodné "polití" vodou, ale nesmí přijít do ponoru.

Vodotěsnost WR 50M
Padesátimetrově vodotěsné hodinky již lze považovat za vodotěsné hodinky. S tímto označením na číselníku se můžete již koupat, ale ne potápět.Vodotěsné WR 100MS hodinkami s vodotěsností 100M se můžete nejen koupat, ale i potápět. V naprostém klidu tyto hodinky vydrží sice v hloubce 100 metrů, ale v pohybu, čímž se tlak násobí, jsou tyto hodinky určené max. do 10 metrů hloubky.

Vodotěsnost WR 200M
Dvěstěmetrové hodinky jsou již tak dokonale utěsněné, že se s nimi můžete volně potápět do hloubky cca. 60 metrů. Téměř vždy je zde v již víčko na závit a takto je konstruovaná i korunka. U lepších hodinek jsou na závit i tlačítka chronografu (mají-li hodinky chronograf).

Vodotěsnost WR 300M
Tyto hodinky jsou již určené pro aktivní potápění. Máme zde povolený ponor až do úctyhodných 110 metrů. Všechny takto vodotěsné hodinky již mají heliový ventil, jelikož pod 60 metrů se již musí do kyslíkových lahví přimýchávat helium pro ředění kyslíku a toto helium se při vydechování dostává skrze těsnění do hodinek.

Vodotěsnost WR 1000M
Zcela výjimečná odotěsnost, kde se počítá s hloubkou kolem 500 metrů.
Barva číselníku:černá
Barva hodinek:InfoČerná
Každý materiál disponuje jinou barvou a tím dodává hodinkám spolu s tvarem a funkcemi jejich celkový vzhled.
Nejčastěji je u hodinek používaná ocel, čili barva stříbrná, popř. matovaná. Titan je šedý, při leštění lesklý. Keramika je nejčastěji lesklá.Chceme-li si hodinky vybírat podle barev, můžeme je řadit:
Matované povrchové úpravy jsou povětšinou sportovní
Lesk je elegantní
Bicolory jsou elegantní
Křiklavé odstíny jsou sportovní a módní
Tvar pouzdra:Kulaté
Pásek:InfoOcel v kombinaci s tvrdou keramikou
Kůže
Nejelegantnější způsob nošení hodinek. Kůže se však musí za určitý čas měnit, jelikož na rozdíl kovu podléhá amortizaci nošení.

Kovový tah
Kov má nespornou výhodu v životnosti. Musí se upravovat na zápěstí svého majitele či majitelky, ale poté již splňuje veškeré podmínky pro bezproblémové nošení. I kov může být elegantní, je-li povrchově upraven na vzhled elegance.

Keramika
Keramika je velmi příjemná na nošení, jelikož je lehká. Zároveň je - dle dané technologie - nepoškrabatelná, takže hodinky při denním nošení jsou stále jako nové.

Kaučuk
Kaučuk se používá u vodotěsných hodinek a je příjemný na ruce. Kaučuk je kvalitnější než plast, jelikož odolává teplotním vlivům.PlastPlastové pásky jsou příjemné na nošení a vkládají se do pouzder vodotěsných hodinek. 
Pohon:InfoElektronický strojek na baterii - systém Quartz
Hodinky se samonátahem
Tyto hodinky mají v sobě mechanický strojek, který má nástavbu automatického nátahu. Proto se jim říká lidově automaty. Hodinky se ve většině případech dají dotahovat ručně, jelikož jako každý mechanický stroj mají určitou rezervu chodu danou výrobcem. Při denním nošení se však ruční dotah nemusí používat.

Hodinky mechanické
Základní pilíř všech hodinek vůbec. Hodinky mají mechanický stroj, který je třeba každý den korunkou natáhnout - resp. pero, které pohání soukolí.

Elektronické na baterii
Nejmodernější způsob zobrazování času, který je zároveň díky zcela rozdílné konstrukci oproti mechanice velmi přesný. Nevýhodou je podtext elektroniky, výhodou je právě přesnost a pohodlí, jelikož výměna baterie se provádí většinou jednou za 2 roky.
Druh skla:InfoNepoškrabatelný safír (umělý korund)


Safír - saphire
Jsou-li hodinky nesoucí toto označení na svém číselníku či pouzdru, hodinky mají nepoškrabatelné safírové sklo. Toto sklo je mnohdy opatřeno antireflexní vrstvou, která pohlcuje přímé jasné světlo pro čitelnost hodinek kdekoliv. Některá antireflexní skla mají dvě vrstvy antireflexu - na spodní i na vrchní straně skla.

Minerál
Klasické křemíkové sklo nejčastěji používané pro poměrně slušnou tvrdost a zároeň dobrou cenu, kterou zhodnotí uživatel při jeho případné výměně.

Plast
Plastové sklíčko je měkké, avšak jeho výhoda spočívá v pružnosti. Většinou je kryté vysokým rantlem (lunetou) pro jecho ochranu proti snadnému poškrábání.

Pouzdro:InfoTvrdá keramika v kombinaci s ocelí 316L
Ocel 316L
Nejzaběhlejší a nejpoužívanější materiál pro výrobu hodinek je kvalitní nerezová ocel. Ocel s označením 316L má velmi malé procento niklu a proto ji mohou nosit i alregici. Ocel je houževnatá a dle povrchových úprav může mít vzezření jak elegantní, tak sportovní.

Titan
Titanové hodinky se vyznačují svojí extrémní lehkostí a neutrální elegantní šedou barvou. Tento materiál je naprosto antialergický. Při leštění je čistě elegantně stříbrný jako ocel nebo bílé zlato.

Mosaz
Mosazná pouzdra a tahy se v naprosté většině povrchově upravují do nádychu ocele. Výhodou je nízká pořizovací cena hodinek, nevýhodou pozdější vzhled pouzdra či pásku, jelikož každý povrch je stíratelný za určitý čas.

Keramika
Nejtvrdší materiál používaný v hodinářském průmyslu. Keramika je lehká, antialergická a velmi tvrdá.
Vysvětlivky: Infoslovník hodinářské terminologie
Hodinářský slovník
O hodinkách: Infozacházení s hodinkami
Pro dlouhou životnost a bezporuchovost hodinek je vhodné dodržovat některé zásady:

1. Nevystavujte hodinky statické elektřině a magnetickému poli
2. Vylučte styku hodinek s chemickými saponáty či jinými rozpouštědly
3. Nepřehazujte ručně datum od 21.00 do 3.00 hodin
4. Mají-li hodinky šroubovací korunku, dbejte, aby byla při nošení hodinek zašroubována
5. Máte-li vodotěsné hodinky, dbejte na to, aby jste ve vodě nepootočili korunkou či nepromáčkli tlačítko
    chronografu (jsou-li hodinky opatřené chronografem)
6. U hodinek s chronografem je nutné dodržovat postup užívání chronografu: 1. Vrchní tlačítko - START,
    2. Vrchní tlačítko - STOP, 3. Spodní tlačítko - NULOVÁNÍ
7. Nevystavujte hodinky silným nárazům - v každých hodinkách je jemný strojek skládaný z miniaturních
    součástek
Výhody a dárky pro Vás
Chcete vědět o výhodách nebo dárcích spojených s koupí tohoto modelu? Prosím, odešlete jednoduše tento dotaz - rádi Vám poskytneme takové podmínky, aby jste byl/a s koupí tohoto produktu maximálně spokojený/á.
Uvažuji o nákupu tohoto produktu
Vaše jméno: *
Váš kontaktní telefon:
Váš kontaktní e-mail: *
Váš komentář:
Položky s hvězdičkou jsou povinné.
Stálý zákazník
Nakoupil/a jste již někdy v našich internetových obchodech nebo v kamenné prodejně Hodinářství Tovys Jihlava? Pokud ano, jste náš stálý zákazník. A jako náš stálý zákazník máte nárok na zákaznickou slevu v našem obchodě. Zde můžete odeslat dotaz na nižší cenu tohoto modelu.
Vaše jméno: *
Váš kontaktní telefon:
Váš kontaktní e-mail: *
Váš komentář:
Položky s hvězdičkou jsou povinné.
Zjistit dostupnost hodinek
Váš kontaktní e-mail:
Do kolika dní hodinky potřebujete?
Kontaktní telefon:
Dotaz na produkt
Text dotazu: *
Vaše jméno: *
Váš kontaktní telefon:
Váš kontaktní e-mail: *
Položky s hvězdičkou jsou povinné.
Nadstandardní servis pro Vás
Na hodinky Certina Classic Collection C014.235.11.051.01 dáváme prodlouženou záruku 26 měsíců.

Na hodinky zakoupené u nás Vám garantujeme odborný hodinářský poradenský a technický servis po celou dobu nošení.

Na hodinky zakoupené u nás poskytujeme kompletní záruční a pozáruční servis + úprava kovového náramku na Vaší ruku ZDARMA.

K hodinkám dostanete originální krabičku, oficiální záruční list a český návod.
Nejprodávanější hodinky
Historie Certina
O nás
Novinky
Autorizovaný obchod
CERT_LOGO_BW_POS_LOWRES112
Hodinky Certina jsou na světovém trhu s od roku 1888 a vyznačují se svojí spolehlivostí spolu s dokonalým utěsněním pouzder. Sportovní charakter tato značka nezapře u většiny modelů a to jak pánských, tak dámských. Od roku 1906 nosí hodinky logo Grana - krátká forma "Granatus", odvozeného od latinského názvu Grenchen. Až od roku 1938 přijala firma nový název "Certina", převzaté z latiny "Certus", což znamená "jistý". Toto logo má exklusivní ochrannou známku pro export a marketing této hodinek vynikající kvality. Certiny se hlavně vyznačují svojí nadstandardním utěsněním - systémy jsou nazvány DS (Double Security) a DS+ (Double Security +). V prvním případě se jedná o speciální těsnící vložku, která je pod šroubovacím víčkem, v druhém případě je k DS systému ještě přidána šroubovací korunka. 

Historie značky Certina se začíná psát rokem 1888 a tento rok je pevně spjat s logem Certina. Tehdy Adolf a Alfred Kurthovi v městečku Grenchen vyrábí první hodinkové strojky a začínají dodávat tyto stroje do hodinářských firem. Na počátku výroby měla firma tři zaměstnance, kteří pracují v dílně spojené s rodinnými domy. Certina neměla vyrábět kompletní hodinky - měla se věnovat čistě výrobě strojků. A že byla úspěšná o tom se můžeme přesvědčit - již v roce 1938 měla 250 zaměstnanců a v tuto dobu již vyrábí první náramkové hodinky - jsou převážně dámské, protože lidé v této době dávali ještě přednost hodinkám kapesním. V té době znají v hodinářském světě Certinu už jako průkopníky. Vedení firmy zpracovává nový podnikatelský plán, který rozšířil výrobu o nejnovější stroje a díky tomu byla Certina považována za jednu z nejmodernějších a nejlépe vybavených hodinářských továren světa. Certina expandovala dále a v roce 1955 měla společnost 500 zaměstnanců - v tuto dobu již vyrábí vlastní pánské i dámské hodinky v počtu 600.000 ks ročně.

Certina obsazuje první místa na většině významných veletrzích šperků a hodinek - proto získala ocenění "International Awards Diamonds" a cenu "Golden Rose". Za mimořádné výsledky obdrží Certina na milánském veletrhu zlatou medaily za digitální hodinky. Bylo to roku 1936 a Certina byla první společnost, která vyráběla digitální hodinky. Systém nebyl elektronický, nýbrž mechanický - na rotujících diskách byly v okénku ukazovány čísla. A roku 1956 následníci majitelů Hans a Edwin Kurthovi vytvářejí novou koncepci odolnosti hodinek nazvanou  DS "Double Security". Certina DS byla přijata do týmů horolezců přes Himaláje - horolezci s hodinkami na zápěstí zdolali Dhaulagiri. Hodinky odolaly změnám tlaku a výkyvům nadmořské výšky. Další prvenství si připisuje tato švýcarská značka nepoškrabatelným sklem - hodinky byly nazvány DS-DiaMaster a tento model nasbíral řadu ocenění.

Roku 1983 se stává Certina členem skupiny SMH. S příchodem levných hodinek z Japonska se Certina ukládá do relativního klidu. Roku 1970 se stěhuje Certina do Bielu. Pod novým vedením se podařilo Certinu udržet a to hlavně díky odbytu do skandinávských zemí. po sloučení SSIH a ASUAG firem se stala Certina členem nového manažerského subjektu - společně s firmami Tissot a Mido. Společnost se usazuje v pohoří Le Locle (pohoří zvoleném do seznamu památek UNESCO ve Švýcarsku). Dnes je Certina člen švýcarského Swatch Groupu - největšího výrobce hodinek na světě.

Pánské hodinky Certina dávají mužům spojení kvality a zvučnosti značky za přijatelnou cenu. Říká se, že změna je koření života - muži rádi čas od času vymění staré hodinky za nové a Certina proto mění designy svých hodinek ve svých modelových řadách. Nové modely se vždy trošičku odlišují od starších, vždy se objeví prvek pro inovaci hodinek pro danou dobu.
Dámské hodinky Certina převládají sportovním nádechem. I když mnohé modely jsou v kombinaci s elegantním zlacením, celkový design a velikost ve většině případech ovládá sportovní styl. Dámské Certiny zdobí dámské zápěstí přesně tak, jak si každá žena představuje.

Hodinky Certina se představují v pěti modelových řadách:


Certina Gent Quartz je modelová řada nabízející hodinky pro muže. Všechny hodinky této řady jsou osazeny bateriovými quartzovými strojky švýcarské výroby značky Eta. Tyto strojky vynikají svojí vysokou přesností a slušnou spolehlivostí.

Certina Gent Automatic jsou hodinky osazené mechanickými automatickými strojky. Ten, kdo chce mít na svém zápěstí klasický strojek vyvinutý po staletí až do dnešní podoby se rád podívá podívá do této modelové řady. Tato řada je věnována výhradně mužům.

Certina Lady Quartz ukazuje hodinky výhradně dámského provedení osazené bateriovými quartzovými strojky švýcarské výroby Eta. Nacházíme zde nepřeberné množství krásných hodinek této značky za přijatelné ceny.

Certina Lady Automatic uceluje dámskou kolekci hodinek opatřených automatickými strojky. I ženy rády podpoří staletími vyvinuté strojky a v jemném moderním designu nosí tuto tradici na svém jemném zápěstí.

Certina Gent&Lady Gold obsahuje kolekci výhradně zlatých hodinek jak pro pány, tak pro dámy. Nejčastěji je zde používáno zlato o ryzosti 18 karátů. Hodinky jsou elegantních, stále krásných designů.
Hodinky Certina

Prodejna

Spolu s internetovým e-shopem máme dva kamenné obchody s kompletním hodinářským i zlatnickým servisem. U Vašich hodinek Vám vyměníme jakékoliv sklíčko, vyměníme pásek či náramek, upravíme náramek na Vaše zápěstí, vyměníme baterii včetně záruky na vodotěsnost, vyryjeme monogram na víčko atd. Naše firma je na hodinářském a zlatnickém trhu od roku 1996. Jsme vyučeni v oborech, opravujeme jak záruční, tak pozáruční zboží zakoupené u nás.

Hodinářství a Zlatnictví

Benešova 1 - na rohu náměstí a pěší zóny
586 01 Jihlava
tel: +420 565 657 100
mobil: +420 725 825 236
mail: hodinky@tovys.cz

Pokud se nám nedovoláte, věnujeme se v tu chvíli všichni zákazníkům - zákazníkům za pultem nebo zákazníkům přes internet. Využijte, prosím mailu a napište nám Váš požadavek mailem. Ihned po přečtení Vám rádi odpovíme.

Otevírací doba:
Pondělí 
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.

Internetové dotazy můžete zasílat kdykoliv.


Kudy k nám a za jak dlouho


Jihlava leží prakticky na dálnici, nachází se ve středu republiky a téměř pro všechny je dobře a rychle dostupná. S Jihlavou spojuje dálnici přivaděč - tento úsek je krátký a plynulou jízdou jej lze ujet za cca. 5 - 6 minut. Sjedete-li z dálnice sjezdem na Havlíčkův Brod a Jihlava , hned při sjezdu odbočíte na přivaděči na Jihlavu a pojedete cca. 5 - 6 minut k sjezdu na centrum.  A hned u této první cedule JIHLAVA je první sjezd, kterého je lepší pro opuštění přivaděče využít, poněvadž se na náměstí dostanete dříve než na dalším sjezdu. A po odbočení na centrum míjíte Baumax, Hypernovu a Vodní ráj. Poté následují dva kruhové objezdy, dvě křižovatky a jste na vrchní straně náměstí. A při vjezdu na vrchní náměstí odbočujete vpravo na parkoviště a ihned vidíte pěší zónu a náš obchod.
AUTORIZED DEALER CERTINA
Vážený zákazníku, naše prodejna Hodinářství Zlatnictví Tovys, Benešova 1, Jihlava je vedena jako autorizovaný oficiální prodejce značky Certina na oficiálních stránkách www.certina.cz v záložce Stores. Díky tomu máte jistotu originálu hodinek a zajištěný kompletní záruční a pozáruční komfort v České Republice včetně servisu informačního. Pozáruční a informační komfort máte po celý čas nošení hodinek Certina.
© 2011  |  Hodinářství Zlatnictví Tovys  |   Benešova 1, 586 01 Jihlava   |   +420 565 657 100   |   hodinky@tovys.cz